Wieloboje Atletyczne - edycja II

W niedzielę 16 grudnia 2018 roku odbyła się II edycja Wieloboi atletycznych, był to drugi dzień szkolenia da trenerów i sędziów WZPC. W imprezie udział wzięły dzieci w wieku 7-12 lat. W zawodach wzięło udział 65 dzieci z klubów województwa wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego, największą liczbę uczestników wystawiła ekipa Budowlanych – Całus bo aż 38!

1. LKS Budowlani – Całus,
2. GKS Zamek Gołańcz,
3. UKS Gryf Lwówek,
4. Sztanga Bojanowo,
oraz na zaproszenie:
5.UKS Zielona Góra – woj. Lubuskie,
6. AKS Myslibórz – woj. Zachodniopomorskie.
Zawody rozegrane zostały w dwóch grupach wiekowych do lat 10 i 12 z podziałem na dziewczęta i chłopców. Uczestnicy rywalizowali w czterech konkurencjach:
1. Bieg 4x10m,
2. Rzut piłką lekarską (do lat 10 - 1kg, do 12 - 2kg),
3. Trójskok łączony z miejsca w dal,
4. Technika rwania na ocenę punktową.
Sala sportowa OSiR Lwówek została podzielona na cztery części na których równolegle rozpoczęła się rywalizacja.
Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w organizacji zawodów Dyrektorowi OSiR Panu Pawłowi Kasprowiczowi oraz obsłudze sali.
Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, na trybunach pojawili się rodzice i kibice, każdy z uczestników w trakcie zawodów mógł posilić się smakołykami przygotowanymi przez organizatorów.
Po zliczeniu punktów w specjalnym programie komputerowym w którym wpisywano poszczególne wyniki konkurencji każdemu uczestnikowi, wyłoniono pierwsze trzy osoby z każdej grupy i tak w grupie dziewcząt do lat 10 zwyciężyła:
1. Banaszek Lena – AKS Myślibórz,
2. Rybacka Zuzanna – GKS Zamek Gołańcz,
3. Bimkiewicz Weronika – LKS Budowlani – Całus.
W grupie chłopców do lat 10:
1. Nowaczyk Maciej – LKS Budowlani – Całus,
2. Rybacki Patryk – GKS Zamek Gołańcz,
3. Grzybowski Kamil – GKS Zamek Gołańcz.
W grupie dziewcząt do lat 12:
1. Ostapczuk Lena – UKS Sztangiści Zielona Góra,
2. Milena Świderska -UKS Gryf Lwówek,
3. Skrzypczak Michalina – LKS Budowlani – Całus.
W grupie chłopców do lat 12:
1. Adrian Krupa – Budowlani – Całus,
2. Łuczak Kacper (LKS Budowlani – Całus) i Strykowski Paweł (Zielona Góra),
3. Julian Błaszczyk – LKS Budowlani – Całus.
Drużynowo zawody wygrała ekipa Budowlanych Całus przed GKS Zamek Gołańcz i UKS Gryf Lwówek.
Zwycięzców dekorował Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Piotr Długosz, oraz olimpijka z Rio de Janerio, obecnie trener LKS Budowlani – Całus - Patrycja Piechowiak. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali puchary, każdy z uczestników pamiątkowy medal i dyplom. Wszyscy uczestnicy w dobrych humorach rozjechali się do domów, następne takie zawody na wiosnę przyszłego roku, poniżej galeria zdjęć.

dodano: 07.01.2019